Veganská výzva – sleva a jdeme do toho s vámi!

S prvním listopadem – světovým dnem veganství, nám začíná měsíční veganská a reduktarianská výzva v podání události Výzva pro všechny. Také tento rok vám chceme usnadnit přechod na veganství či zpříjemnit oslavy, a proto vám výměnou za heslo Respect for life, dáme v brněnském Forky’s (a po otevření v druhé polovině měsíce i v pražském Forky’s) 10% slevu!

Ale to není všechno! Jdeme do toho s vámi! Naši brněnští barmani Anna a Honza si tuto výzvu vyzkouší na vlastní kůži. A jak se na to cítí? To zjistíte v následujícím krátkém rozhovoru.

 

Představ se nám v pár větách.

Anna: Jmenuji se Anča, je mi 21 let a studuji třetím rokem veterinární lékařství na VFU Brno. Mám ráda zvířata, vaření, sport a výlety do přírody. Dva roky nejím maso a omezila jsem spotřebu i ostatních živočišných produktů.

Honza: Ahoj, jmenuju se Honza a jím maso. Od malička se věnuju sportu, od šesti let se zaměřuju převážně na baseball (hraju za tým Draci Brno). Studuju na Masarykově Univerzitě a snad ji i někdy dostuduju. Rád čtu, protože mě to téměř okamžitě uspí a já moc rád spím. Co mám ještě rád je naše planeta a chtěl bych, aby ještě dlouho vydržela.

 

Jak ses dostal/a do Forky’s?

Anna: Zareagovala jsem na nabídku práce ve facebookové skupině Brno’s vegans.

Honza: Do Forky’s jsem chodíval na Superbowl a párkrát jsem si objednal i French burger. Když jsem se tam náhodou delší dobu neukázal, jedna slečna z Forky’s se nebála mi to připomenout na stánku Kofi-Kofi, kde jsem předchozích pět let pracoval. No, a když jsem zjistil, že mě práce u Kofi už vlastně moc nenaplňuje a i když tu firmu mám moc rád, tak mi trvalo jen pár týdnů, než jsem napsal mail na inzerát, který jsem zahlédl na Facebooku. Práce s jídlem mě baví. Chvíli jsem pracoval jako kuchař v Baru, který neexistuje a hrozně mě to tam bavilo, ale tady nemám ruce tolik od krve.

 

Proč jdeš do veganské výzvy?

Anna: Sice se povětšinou stravuji vegansky, občas ale „zhřeším“. Myslím si, že mít alespoň měsíc pomyslné mantinely mi může pomoci v přechodu na veganství.

Honza: Myslím si, že si jako sportovec hlídám, co jím, kdy jím, co bych měl jíst a co ne. Asi dost amatérsky, ale snažím se o to. A dost vrcholových sportovců jsou vegany, tak třeba je to právě to, co je dostalo tam nahoru. Taky respektuju přírodu a svobodný život a tak nebudu muset přemýšlet nad tím, jak ubohý a krátký život mělo to kuře, jehož prsní svaly se mi smaží na grilu. Jestli by nebylo lepší, kdyby se vůbec nenarodilo nebo aspoň dožilo důstojně.

 

Co si myslíš, že bude na veganství těžké?

Anna: Odolat chutím na neveganská jídla a nedávat přednost pohodlí (např. rostlinné jogurty jsou dražší a jdou většinou koupit jen ve zdravých výživách).

Honza: Nejtěžší asi bude umět jíst. Myslím, že prvních několik dní, než se naučím najít si dostatek jídla, bude nejtěžších. Veganská výzva to právě dost ulehčuje, takže se docela i těším. Ale budou mi chybět Olomoucké tvarůžky.

 

Co si myslíš, že se z výzvy naučíš?

Anna: Mít silnější vůli.

Honza: Myslím, že se naučím o jídle víc přemýšlet. Naučím se připravovat si jídlo předem na celý den, než zjistím, kde se můžu pohodlně a rychle najíst v „provozu“. Myslím si, že mě nakonec docela i překvapí, že když si dám pozor, že neumřu hlady. A snad se naučím i nějaký vtipy o mase.

 

A my jim držíme palce!

Jak jste na tom vy? Jdete do toho s námi? Podělte se s vaším příběhem na FB své nejmilejší Forky’s pobočky:
Forky’s Brno
Forky’s Praha
Forky’s Trnava

Odkaz na FB událost: Výzva pro všechny

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]