Veganská výzva v plném proudu – jak se daří Honzovi a Anně?

Máme za sebou polovinu veganské výzvy a my jsme zvědaví, jak se daří našim dvěma odvážným barmanům – Anně a Honzovi. (První článek o veganské výzvě si můžete přečíst zde.) Drží se naši účastníci?

 

Jak se ti daří výzvu dodržovat? Měl/a si nějaké přešlapy?

Anna: Zatím se mi daří jídelníček dodržovat. Vařím, co jsem zvyklá a regálům s mléčnými výrobky se v obchodech systematicky vyhýbám, maximálně si tam jdu pro tofu. Ještě se mi nestalo, že bych měla nezvladatelnou chuť na něco neveganského, ale teď mě čeká víkend doma, kde lednice vždy přetéká potravinami, které jsou pro mě nyní tabu, tak jsem zvědavá, zda mě to bude lákat nebo ne. Rozhodně se ale budu držet výzvy.

Honza: S výzvou žádný větší problém zatím nemám, jen hned druhý den jsem ji skoro porušil. Když mi kamarádka přinesla dárek k narozeninám, makronky a kapkejky, co napekla, a já hned jednu růžovou makronku začal žvýkat a až pak jsem si uvědomil, že to bych zrovna dělat neměl. A tak jsem ji pod výhružkou smrti vypliv. Ale všichni přežili, takže dobrý. 🙂

 

Cítíš nějaké změny na svém zdraví?

Anna: Myslím si, že dva týdny jsou příliš krátká doba na to pozorovat nějaké zásadní změny. Navíc jsem o tolik svůj původní jídelníček neupravila, nečekám tedy nějaký výrazný dopad na zdraví. Od vysazení masa jsem zpozorovala například silnější imunitu, kdy jsem i v období chřipek a nachlazení zůstávala zdravá, přičemž normálně jsem bývala nachlazená celou zimu, ovšem toho jsem si všimla až po půl roce. Pokud u veganství zůstanu, třeba za půlrok objevím další zdravotní benefity.

Honza: Žádné výraznější změny necítím. Trochu víc mi padají kalhoty, ale váhu si pořád držím.

 

Oblíbil/a sis nějaký recept či potravinu?

Anna: Přestože mě vaření a pečení velmi baví a ráda zkouším nové recepty, kvůli škole nemám na zdlouhavou přípravu jídla moc času, a proto většinou zůstávám u osvědčených rychlovek. Naposledy jsem zkoušela jednoduchou fazolovou pomazánku – uvařené nebo konzervované fazole rozmixujeme se sušenou cibulí, kurkumou a římským kmínem, dochutíme tamari, sojovou omáčkou nebo solí a naředíme vodou do požadované konzistence. Dívala jsem se i na recepty u veganské výzvy a určitě mám v plánu některé vyzkoušet.

Honza: Asi ne. Srirachu (pálivá omáčka) nic nepřekoná.

 

A jak se daří vám? Přijali jste výzvu? Už jste využili náš supertajný slevový kód? 🙂 Napište nám do komentářů k tomuto článku na Facebook své nejoblíbenější Forky’s pobočky.
Forky’s Brno
Forky’s Praha
Forky’s Trnava

Odkaz na FB událost: Výzva pro všechny

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]