5 věcí, které o Forky’s možná nevíte


Věděli jste, že Forky’s není zahraniční koncept? A že u nás před pár lety proběhl první čistě veganský fine-dining v Česku? Pět věcí, které jste o nás možná nevěděli. 

 1. Forky’s vzniklo v Brně

  Nejednou nám byl položen dotaz, zda je Forky’s zahraniční brand. S úsměvem odpovídáme, že pocházíme z Česka. 11. října 2015 jsme otevřeli dveře prvního Forky’s v Brně na Jezuitské ulici. Cílem zakladatelů Luboše a Kláry bylo otevřít bistro / restauraci, kde se bude vařit pouze z rostlinných surovin a kde se budou všichni, od studentů přes maminky s dětmi po úředníky, cítit komfortně. V té době takové místo Brnu chybělo. Po dvou letech jsme Forky’s začali rozšiřovat i do jiných měst, včetně Slovenska a Rakouska.

 2. Podporujem organizace za práva zvířat a životního prostředí

  Každý měsíc finančně podporujeme neziskové organizace, které jsou aktivní v otázkách práv zvířat a životního prostředí. V minulých letech mezi ně patřila například neziskovka Obraz Obránci zvířat, která se snaží prosazovat legislativní změny. V některých provozovnách Forky’s můžete zasednout k #Dobrostolu, tedy nejlepšímu stolu v restauraci. Sednutím k němu souhlasíte, že vaše objednávka bude navýšena o padesát korun, které následně použijeme na podporu aktivní kampaně určité organizace. Díky vám jsme již finančně podpořili organizace a spolky Prales dětem, Člověk v tísni, KasPro, Gericon a Hlas zvířat. V současné době pomáháme organizaci Justice for Nature, jejímž jsme se stali ke konci minulého roku partnerem.

 3. Ve Forky’s proběhl první čistě rostlinný fine-dining

  Ve spolupráci s talentovaným kuchařem Martinem Baránkem jsme ve Forky’s v roce 2017 uspořádali Velmi neformální večeři. Jednalo se o první čistě rostlinnou fine-diningovou událost na české gastronomické scéně. Několika chodová degustační večeře spolu s nápojovým párováním se stala rozhodně chuťovým i vizuálním zážitkem onoho roku. A co se podávalo?

 1. Forky’s Chunks získaly ocenění Taste Fake Meat

  Náš produkt Forky’s Chunks (Chicken free) získal cenu odborné veřejnosti na akci Taste Fake Meat. Jednalo se o první akci svého druhu u nás a zúčastnili se jí výrobci rostlinných alternativ masa, zástupci obchodů i restaurací a lidé stravující se rostlinně i konvenčně. Taste Fake Meat si klade za cíl rozšířit povědomí o takzvaných “fake meats“. Kvalitu těchto produktů hodnotila mezinárodní odborná porota i zástupci z gastronomie, novináři nebo influenceři.

 2. Plánujeme otevřít Forky’s v Kodani

  O tom více později. Do té doby nám držte palce.

 

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]