B12 & C

Ke každému zakoupenému vitamínu C od nás dostanete vitamín B12 jako dárek! Od pondělí 15. 6. do neděle 21. 6.

Akce platí v kamenných pobočkách.

A k čemu jsou tyto dva vitamíny prospěšné?

VITAMÍN B12 

Vitamín B12 je nezbytný pro správný vývoj centrální nervové soustavy, syntézu DNA a proteinů a krvetvorbu. Tento vitamín je produkován bakteriemi a jinými jednobuněčnými organismy v trávicím traktu zvířat a v půdě. Bakterie tlustého střeva člověka dokážou B12 také vytvořit, ten však není naše tělo schopno využit. Různé množství B12 se vyskytuje ve fermentovaných produktech a sladkovodních řasách, většinou se však jedná o takzvaná analoga B12 a nelze je tedy považovat za přímý zdroj tohoto vitamínu. Jeho déletrvající nedostatek může vést až k poruchám chůze a nevratnému poškození nervové soustavy. Je proto nezbytné vitamín B12 suplementovat. 

VITAMÍN C 

Acerola – třešeň (malpígle) patří mezi plody s nejvyšším obsahem vitamínu C neboli kyseliny askorbové. Vitamín C je velmi silný antioxidant. Podporuje krvetvorbu a posiluje imunitu. Pomáhá při vstřebávání železa z rostlinných zdrojů do lidského těla a jeho nedostatek může vést k chronickému zánětu v těle. Naše tělo si tento vitamín neumí samo vyrobit, proto jej musí příjimat ze stravy. 

Forky’s stoprocentní prášek aceroly obsahuje 25 % přírodního vitamínu C. Navíc si zachovává i další cenné látky obsažené v tomto ovoci a stává se tak vhodnější formou než syntetická podoba tohoto vitamínu. 

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]