#DOBROSTUL pro Člověk v tísni

Není to tak dávno, co jsme společně pomáhali vysbírat prostředky na záchranu 2000 m2 pralesa pro spolek Prales dětem, abychom tak zabezpečili kyslík pro 18000 bytostí denně. Především díky vám, kteří jste si sedli k našemu #dobrostul, se to podařilo se sumou 18 750Kč! Chceme teď pomáhat dál – od října jsme si dali za cíl pomoci organizaci Člověk v tísni. Ještě ji neznáte?

Humanismus, svoboda, rovnost a solidarita
Organizace Člověk v tísni vychází právě z těchto myšlenek. Základními hodnotami jsou důstojnost a svoboda, a my souhlasíme, že lidé po celém světe mají právo žít s těmito hodnotami. Člověk v tísni, jako nevládní nezisková organizace, není lhostejná k problémům u nás v ČR, ani za hranicemi naší země. Také se aktivně podílí na vytváření společnosti, ve které jsou kulturní, etnické, rasové a jiné odlišnosti zdrojem obohacení, ne konfliktů.

Jakým projektům společně pomůžeme? Celkovou vysbíranou částku rozdělíme na:
Vzdělávací projekt Jeden svět na školách – k výchově zodpovědných mladých lidí, kteří se orientují v současném světě, otevřeně a kriticky přistupují k informacím, nejsou lhostejní, chtějí ovlivňovat a také skutečně ovlivňují dění kolem sebe;
Podporu lidských práv v nedemokratických režimech – podpora LQBTQ+ komunit, menšin, obránců lidských práv, nespravedlivě stíhaných žurnalistů a právníků;
Humanitární pomoc – Člověk v tísni reaguje díky ní ihned na náhlé katastrofy typu přírodní živly či války, distribuují se léky, potraviny a základní věci k přežití či se ve válce podporují školy nebo improvizované kurzy pro děti, aby nevypadly dlouhodobě ze vzdělání.

Když každý přiložíme ruku k dílu…
Každý můžeme být jenom kapkou v moři, ale když se nás spojí více, dokážeme velké věci. Proto věříme, že se nám společně podaří pomoci aktivitám této důležité organizace.

A jak můžete pomoci?
Sedněte si k našemu Dobrostolu – k tomu nejlepšímu stolu v naší restauraci s výhledem na náměstí, vychutnejte si dobré jídlo a přispějte tak na dobrou věc svým příspěvkem – 50Kč.

Chcete s námi vytvářet lepší svět?
Podívejte se na aktivity Člověka v tísni.

 

Tip: Jestli máte chuť pomáhat, ale dobrostůl je aktuálně obsazený, obraťte se na obsluhu s tím, že chcete také darovat 50Kč na organizaci Člověk v tísni. Každý stůl může být dobrostůl!

#DOBROSTUL – Vychutnejte si výborné jídlo, pomáhejte a sdílejte.

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]