Forky’s a Road Food Box: nová éra pouliční gastronomie

Doba, kdy jsme si mohli koupit na ulici pouze nezdravé jídlo z pofiderního stánku, už je naštěstí dávno pryč, přesto je u nás kvalitní streetfood stále ještě v začátcích. Dvě inovátorské značky tak spojily síly a snaží se dostat blíže k lidem chutné veganské jídlo z nejkvalitnějších surovin servírované v designově prvotřídním prostředí a nabízet dostupnou alternativu ke klasickým fastfoodovým stánkům. 

Značky Forky’s a Road Food Box jednoznačně spojuje chuť měnit věci a dávat jim hlubší smysl. Kvalitní rostlinná strava už dávno není pouze výsadou veganů, ale do svého jídelníčku ji zařazuje stále více lidí, kteří se zajímají o to, co jedí, a hledají zdravé alternativy k živočišným produktům. Forky’s jako průkopník a ambasador jídla z čistě rostlinných surovin přináší na ulici zdravou formu fastfoodu, která se od toho klasického liší nulovým obsahem cholesterolu, vysokým obsahem vlákniny, vitamínů a minerálů a prvotřídní kvalitou surovin. Road Food Box k tomu nabízí soudobý, svěží a dynamický gastroprovoz, jehož ambicí je mimo jiné posunout kulturu pouličního prodeje na vyšší level.

Forky’s: Chceme, aby lidé víc přemýšleli o tom, co jedí

Forky’s je koncept moderního bistra/restaurace, kde se veškeré jídlo připravuje pouze z čistě rostlinných surovin. Produkty Forky’s se neustále vyvíjejí a dokazují, že jídlo zcela bez živočišných přísad může být nejen zdraví prospěšné a ohleduplné
k okolnímu prostředí, ale i esteticky krásné a velice chutné. 

Koncept Forky’s vznikl v Brně otevřením bistra na Jezuitské 1. Od začátku bylo cílem značky vytvořit franšízovou síť dalších podniků tak, aby se co nejpřirozeněji rozšířily po celém světě. Propojení s Road Food Boxem teď usnadňuje franšízantům cestu k vlastním gastroprovozům, které mohou realizovat s násobně nižšími náklady, než je investice do pořízení kamenné restaurace či bistra.

Nicméně filozofie značky nespočívá pouze v tom, že chce dělat dobré jídlo. „Chceme se stát prostředkem pro změnu myšlení, přesvědčit lidi, aby více přemýšleli o tom, co jedí a jaký to má vliv na planetu. Prostě chceme měnit svět k lepšímu. I proto věnujeme část měsíčních franšízových poplatků na dobročinné účely, především na ochranu zvířat,“ říká Luboš Vidlička, zakladatel Forky’s a majitel pobočky na Jakubském náměstí. 

Road Food Box: Nabízíme rychlou a snadnou cestu k vlastnímu gastroprovozu

Promyšlený, flexibilní a esteticky unikátní gastroprovoz, který na trhu zatím nemá konkurenci – Road Food Box je možnost, jak téměř okamžitě dostat značku či službu na místa, kde to bylo dříve nemyslitelné. Špičkový design z dílny designéra Jiřího Brosche inspirovaný americkou ledničkou usnadní umístění na prémiových místech, venkovní osvětlení a široké možnosti customizace a brandingu umožní prezentaci vaší značky 24/7. Velkorozměrové okno s automatickým otevřením tvoří atraktivní pergolu. Mobilita a flexibilita Boxu umožní přizpůsobit vize jakékoli situaci a vytěžit celou sezónu. S tím, jak roste podnikání, je možné rozšiřovat síť Road Food Boxů, vylepšovat poskytovaný servis či upravovat sortiment dle potřeb konkrétního místa. Road Food Box je vhodný pro individuální i franšízový prodej, ale i pro expanzi obchodní sítě dosud vázané na umístění
v nemovitostech.

Hlavní přednosti Road Food Boxu:

  • Mobilita: Postavte si box tam, kde to dává smysl – ve městě, u silnice, v office parku, rekreační zóně, na golfovém hřišti, tenisovém kurtu, sjezdovce, cyklostezce… A když to nebude fungovat? Box prostě přemístíte jinam.
  • Investice: Mobilita a flexibilita vám umožní přizpůsobovat vaše vize jakékoli situaci a minimalizovat finanční rizika spojená s vybavením stabilního gastroprovozu.
  • Odolná konstrukce: Důmyslné řešení zaručuje rychlé otevření i bezpečné uzavření boxu mimo provozní dobu.
  • Snadné připojení: Promyšlená konstrukce umožňuje jednoduchou instalaci a napojení na dostupné sítě.
  • Vybavení: Box může být osazen profesionálním gastrovybavením na základě specifik prodejního sortimentu a vybaven AV technikou, ozvučením i wi-fi pro zákazníky.
  • Promyšlené rozměry: Mobilní řešení o typizovaném rozměru 6 x 2,48 m usnadňuje jednání s majitelem pozemku, ale také dopravu a instalaci na místo. Zároveň poskytuje dostatek místa pro přípravu a prodej.

„Road Food Box je výsledkem dlouholetého vývoje a zkušeností s reálným provozem mobilních objektů. Po celou dobu nás vedla snaha o maximální užitek a minimální starosti. Připravili jsme skvělý prodejní prostor zaměřený na zážitek z prodeje i nákupu. Čistý design, použité materiály a kvalitní řemeslné zpracování s důrazem na každý detail předurčují Road Food Box
k dlouholetému a úspěšnému provozu,“
říká Jiří Brosch.„Forky’s je spojováno s vysokou kvalitou, a proto chceme mít to nejlepší i z hlediska designu a vybavení. A to je jeden z důvodů, proč jsme si pro náš pouliční prodej vybrali Road Food Box,“ dodává Luboš Vidlička.

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]