HRANOLKY

Pracujeme s hranolky nizozemsko-belgického původu, které jsou jedny z nejkvalitnějších na světovém trhu. Brambory i batáty prochází několika kontrolami kvality. Za prvé jsou váženy pod vodou, čímž se kontrolují možné defekty. Pro kontrolu váhy se využívá metoda megnetického vážení. Následně dochází k čištění – odstranění hlíny a listí, zbavení natí, kamenů a dalších nečistot. Obě suroviny se potom nechávají usušit a jsou tříděny podle velikosti – řeší se průměr i délka. K další kontrole kvality dochází v solném nálevu. V následujících krocích se brambory a batáty loupají, znovu čistí a krájí. Nakrájené prochází opět detekcí možných vad. Připravené hranolky jsou krátce fritovány a blanšírovány. V mrazícím tunelu jsou zchlazeny a nakonec zmraženy. V poslední řadě jsou hranolky baleny a poslány do distribuce. 

Brambory pocházejí z Nizozemska, batáty jsou pěstovány v Americe, kde jsou vhodnější podnebné i půdní podmínky pro pěstování této plodiny. 

Hranolky smažíme ve speciálním třísložkovém fritovacím oleji, který je bez palmového oleje a alergenů. Je bohatý na esenciální mastné kyseliny – mononenasycené i polynenasycené (Omega 3 a Omega 6). Suroviny v něm fritované sají menší procento tohoto oleje než ostatních olejů, díky čemuž je lépe stravitelný. Navíc neprodukuje toxiny a neobsahuje GMO suroviny. 

Ve Forky’s nabízíme 🍟 mix bramborovo-batátových hranolků, kde bátátové tvoří asi jednu třetinu celkové porce. Objednat si však můžete i čistě batátové nebo bramborové. Samotné nebo v menu s burgrem, kebab wrapem i chick’n nuggets. Vždy s dipem dle vašeho výběru.  

 

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]