Kimchi

Kimchi je korejské národní jídlo. Jedná se o fermentovanou křupavou pikantní zeleninu – pekingské zelí, mrkev, jarní cibulka, zázvor, česnek a chilli. Kimchi má spoustu zdravotních benefitů, je bohaté na řadu vitamínů a antioxidantů, bakterie mléčného kvašení a Lactobacillus plantarum. Tyto látky si zelenina uchovává fermentačním procesem.

V roce 2003 propukla v mnoha částech světa pandemie viru SARS, včetně asijských zemí. Výjimkou byla Korea, kde bylo potvrzeno jen málo tímto virem nakažených lidí. Někteří argumentovali, že Korea byla ochráněna díky antivirovým účinkům kimchi. Tento fakt byl potvrzen v únoru roku 2018. Bakterie kyseliny mléčné, zelená cibulka a zázvor obsažené v kimchi slouží totiž jako přírodní antivirová činidla.

Výzkumný tým z Korea Food Research Institute a World Institute of Kimchi poprvé prokázal, že bakterie mléčného kvašení a metabolity v kimchi inhibují růst viru chřipky (influenzavirus A, Al; prasečí a ptačí chřipka).

To samozřejmě neznamená, že antivirotika v kimchi mají stejný účinek také na současný koronavirus, i tak nám tato informace příjde zajímavá. Faktem je při nejmenším to, že kimchi výrazně posiluje imunitu.

V naší stálé nabídce najdete:
KIMCHI RICE
Smažená rýže s kimchi, jarní cibulkou, nori řasou a sezamem.

KIMCHI BURGER

Forky’s burger, polníček, sladká hoi sin omáčka a kyselkavé pikantní kimchi. V nabídce v Brně na Jakubském náměstí a ve streetfoodboxech v Campus square a Vlněna. Brzy také v Praze.

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]