NOVÉ PRODUKTY

Představujeme vám naše nové produkty! Všechny jsou vyrobeny pouze z rostlinných surovin, bez krutosti a s respektem k přírodě. Jejich příprava je velmi rychlá a jednoduchá, jsou totiž předvařeny v páře nebo jinak tepelně zpracovány a následně šokově zmrazeny. Některé z nich vám pomohou vyřešit rychlý, jednoduchý a vydatný oběd. Nabídneme i takové, které vám zaženou chutě na sladké. A máme i produkty, které můžete využít na více způsobů a být v kuchyni kreativnější. Všechny budou dostupné na našich pobočkách a na dalších vybraných místech, o kterých vás budeme informovat. Postupně vám představíme tipy, jak můžete naše nové předpřipravené pokrmy využít a taky se těšíme na nápady, jakým způsobem je využijete vy. 

Věříme, že každý z vás si najde svého favorita a těšíme se na vaši zpětnou vazbu. 

 

BRAMBOROVÉ KNEDLÍKY PLNĚNÉ UZENÝM 

Chutnají vám bramborové knedlíky plněné uzeným z naší nabídky? Podobné si můžete připravit také doma! Knedlíky z bramborového těsta jsou plněné směsí sójové a hrachové bílkoviny a pečlivě vybraného koření. Díky této kombinaci jsou knedlíky bohaté na proteiny. Za zmínku stojí také vysoký podíl vlákniny a jen velmi nízké procento tuku. Knedlíky jsou předvařeny v páře a šokově zmrazeny. Jejich příprava je velmi jednoduchá. Zmrazené je vložte do vroucí osolené vody a vařte asi sedm minut. Doporučujeme podávat se zelím, demi glace a smaženou cibulkou.

O surovinách

Hrachový protein je skvělým zdrojem rostlinných bílkovin s vysokou biologickou hodnotou. Použitá hrachová mouka pochází z českého Polabí.Hrachový protein je hypoalergenní potravina, je tedy vhodný pro všechny alergiky. Napomáhá k budování svalové hmoty i k její regeneraci. Hrachový protein obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, nejvíce však argininu. Tato aminokyselina podporuje prokrvení svalů i organů. Dále obsahuje lysin, který se podílí na tvorbě některých enzymů, hormonů či protilátek imunitního systému. Glutamin je aktivní při detoxikačních procesech v játrech. Funguje jako zdroj dusíku pro celou řadu biochemických pochodů. Pomáhá také při únavě a zvládání stresových situací. 

Sójový protein se získává ze sójových bobů. Sójová bílkovina bývá označována za jeden z nejkvalitnějších zdrojů rostlinných proteinů. Obsahuje totiž všechny esenciální aminokyseliny, které jsou potřeba k anabolickým dějům v lidském těle. Sójový protein je bohatý také na vitamíny a minerální látky. Za zmínku stojí vitamíny skupiny B, vitamín E, fosfor, železo nebo zinek. Tyto látky přináší našemu tělu řadu benefitů, pomáhájí k posílení imunity a zvyšují energetickou úroveň. 

Benefity

– Vyrobeno pouze z rostlinných surovin

– Nízké procento tuku

– Vysoký obsah bílkovin

– Zdroj vlákniny

– Rychlá a jednoduchá příprava

 

Nutriční hodnoty

Nutriční informace na 100 g:

Kalorická hodnota: 655 kJ / 156 kcal

Tuk: 1,5 g

 • z toho nasycené mastné kyseliny 0,2 g

Sacharidy: 26,3 g

 • z toho cukry: 1,4 g

Protein: 8,2 g

Sůl: 1,3 g

 

Alergeny

lepek, sója
* může obsahovat stopy celeru a hořčice 

Příprava 

Zmrazené knedlíky vložte do vroucí osolené vody a vařte 7 min. 

Tip 

Ke knedlíkům se skvěle hodí dušené zelí, demi glace a opražená cibulka. Připravit si je můžete také se špenátem. 

 

BRAMBOROVÉ KNEDLÍKY S POVIDLOVOU NÁPLNÍ

Máte chuť na tradiční plněné knedlíky, ale nechce se vám trávit čas mícháním a hnětením těsta, plněním a kynutím? Udělali jsme to za vás. Nově si u nás můžete koupit knedlíky z bramborového těsta plněné sladkými povidly českého původu . Jejich příprava je velmi jednoduchá a rychlá. Knedlíky jsou předvařeny v páře a šokově zmrazeny. Zmrazené je jen vložíte do vroucí osolené vody a povaříte asi pět minut. Doporučujeme podávat s mákem a zakápnout rostlinným “máslem”. 

O surovinách

Povidla vznikají vařením či vypečením ovoce. Dodají tělu energii díky vysokému obsahu sacharidů
z ovoce. Obsahují také vlákninu, která pomáhá správnému chodu metabolismu a minerály jako draslík nebo hořčík. Výborná jsou v kombinaci s mákem, kterým doporučujeme povidlové knedlíky posypat. 

Benefity

– Vyrobeno pouze z rostlinných surovin

– Nízké procento tuku

– Rychlá a jednoduchá příprava

– Zdroj rychlé energie

 

Nutriční hodnoty

Nutriční informace na 100 g:

Kalorická hodnota: 818 kJ / 195 kcal

Tuk: 0,3 g

 • z toho nasycené mastné kyseliny 0,1 g

Sacharidy: 45 g

 • z toho cukry: 19,7 g

Protein: 3 g

Sůl: 0,7 g

 

Alergeny

– lepek
* může obsahovat stopy sóji, celeru a hořčice 

Příprava 

Zmrazené knedlíky vložte do vroucí osolené vody a vařte 5 min. 

Tip

 Knedlíky posypejte mákem s cukrem a zakápněte rostlinným “máslem”.

 

BRAMBOROVÉ ŠULÁNKY

Na sladko s mákem nebo na slano se zelím. Máte rádi bramborové šulánky, ale nechce se vám trávit příliš mnoho času jejich přípravou? My jsme šulánky připravili za vás. Předvařili jsme je v páře a nechali šokově zamrazit. Vy je jen vložíte do vroucí osolené vody na čtyři až pět minut nebo je můžete opéct na pánvi na oleji ze všech stran do zlatova. Chutnají skvěle s mákem a cukrem, zakápnuté rostlinným “máslem” nebo s kyselkavým zelím a s rostlinnou “slaninou”. Můžete je však podávat i jako přílohu. 

O surovinách

Brambory jsou zdrojem vlákniny, která podporuje trávicí funkce. Uvařené brambory prakticky neobsahují tuk, ale jsou bohaté na sacharidy ve formě škrobu. Ten je hlavním zdrojem energie
a dodává tělu významné množství mikroživin. Za zmínku stojí také obsah aminokyselin lysinu
a tryptofanu. Mezi vitamíny obsažené v bramborách patří vitamín C a vitamíny skupiny B. Brambory jsou bohaté na draslík a obsahují také menší množství hořčíku a železa. 

Benefity

– Vyrobeno z rostlinných surovin

– Nízké procento tuku

– Rychlá a jednoduchá příprava

– Lze připravit na sladko či na slano

 

Nutriční hodnoty

Nutriční informace na 100 g:

Kalorická hodnota: 735 kJ / 175 kcal

Tuk: 0,4 g

 • z toho nasycené mastné kyseliny 0,1 g

Sacharidy: 37 g

 • z toho cukry: 0,8 g

Protein: 4,5 g

Sůl: 1 g

 

Alergeny

– lepek
* může obsahovat stopy sóji, celeru a hořčice 

Příprava

Zmrazené šulánky vložte do vroucí osolené vody a povařte 4 – 5 min nebo je opečte na pánvi na oleji ze všech stran do zlatova.

Tip

Pokud volíte šulánky na sladko, doporučujeme je posypat mákem a zakápnout rostlinným “máslem”. Pokud jste spíše pro slanou variantu, můžete si je připravit se zelím a uzeným celerem, nebo
s bylinkovým pestem. Výborně chtnají také v zeleninové polévce.

 

ŘECKÉ QUINOA KOUSKY 

Řecké quinoa kousky jsou skvělé s pečenými brambory s rozmarýnem a tzatziki. Rádi je přidáváme do salátů, kterým dodají šmrnc i výživovou hodnotu. A v létě budou skvělou alternativou na grilovačkách,
s míchaným salátem, rozpečenou bagetou a ajvarem nebo bylinkovým dipem. 

Základ řeckých kousků tvoří BIO quinoa a seitan. Směs pečlivě vybraného koření, které se používá
v řecké kuchyni a drcená rajčata. Quinoa kousky jsou bohaté na bílkoviny, vlákninu a obsahují velmi málo tuku. Jsou předvařeny v páře a následně šokově zmrazeny. Můžete si je upéct v troubě nebo usmažit v rostlinném oleji.

O surovinách

Seitan je vysoce bílkovinná potravina s nízkým obsahem karbohydrátů. Je vyroben z pšeničného lepku a vody a vzhledem
k tomu, že se veškerý škrob z pšeničné mouky během procesu výroby seitanu vymyje, obsahuje seitan jen velmi málo sacharidů. Pšeničná zrna jsou navíc téměř bez tuku, proto obsahuje seitan také velmi málo tuku a je dobrým zdrojem minerálů jako je selen a železo. 90 g porce “nečistého” seitanu obvykle obsahují 15 až 21 g bílkovin, což je zhruba ekvivalent produktu s živočišnými bílkovinami, jako je kuře nebo hovězí maso.

Quinoa je bohatá na vitamíny, především vitamín C a E, betakaroten, thimin a riboflavin. Quinoa je přirozeně bez lepku, díky čemuž je vhodná pro celiaky a má nízký glykemický index, čímž je přínosná pro diabetiky. Dostala označení superpotraviny pro její nutriční hodnotu a schopnost efektivně nakrmit velké masy lidí. Tato plodina je ceněna také pro její nutriční hodnoty
a NASA ji zařadila jako vhodnou plodinu do výzkumného programu a balí ji astrounautům na dlouhé lety do vesmíru.

Benefity

– Vyrobeno z rostlinných surovin

– Nízké procento tuku

– Vysoký obsah bílkovin

– Rychlá a jednoduchá příprava

– Různé varianty využití

 

Nutriční hodnoty

Nutriční informace na 100 g:

Kalorická hodnota: 664 kJ / 153 kcal

Tuk: 1,7 g

 • z toho nasycené mastné kyseliny 0,3 g

Sacharidy: 15,3 g

 • z toho cukry: 3,3 g

Protein: 19,2 g

Sůl: 1,3 g

 

Alergeny
– lepek
* může obsahovat stopy sóji, celeru a hořčice 

Příprava

Zmrazené kousky rozložte na plech vystlaný pečicím papírem a pečtě 12 – 15 min do zlatohněda
v troubě předehřáté na 200 °C (horkovzdušná 190 °C).

Tip

Kousky si můžete přidat do jakéhokoliv salátu. Skvěle se k nim hodí pečené brambory, míchaný salát, rozpečená bagetka, tzatziki nebo ajvar. Můžete si je také lehce zakápnout citrónem. 

 

RAVIOLI S MLETÝM 

Těstovinové taštičky plněné mletou směsí z hrachové a sójové bílkoviny. Pokud nemáte příliš mnohu času na přípravu oběda, budou pro vás tyto ravioli skvělou volbou. Stačí je chvíli povařit ve vroucí osolené vodě. Potom je můžete opéct na olivovém oleji s česnekem nebo si k nim připravit rajčatovou omáčku. V Německu jsou známé jako Maultaschen. Podávají se opečené s bramborovým salátem nebo šťouchanými brambory s opraženou cibulkou nebo se přidávají do vývaru.

O surovinách

Hrachový protein je skvělým zdrojem rostlinných bílkovin s vysokou biologickou hodnotou. Použitá hrachová mouka pochází z českého Polabí.Hrachový protein je hypoalergenní potravina, je tedy vhodný pro všechny alergiky. Napomáhá k budování svalové hmoty i k její regeneraci. Hrachový protein obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, nejvíce však argininu. Tato aminokyselina podporuje prokrvení svalů i organů. Dále obsahuje lysin, který se podílí na tvorbě některých enzymů, hormonů či protilátek imunitního systému. Glutamin je aktivní při detoxikačních procesech v játrech. Funguje jako zdroj dusíku pro celou řadu biochemických pochodů. Pomáhá také při únavě a zvládání stresových situací. 

Sójový protein se získává ze sójových bobů. Sójová bílkovina bývá označována za jeden z nejkvalitnějších zdrojů rostlinných proteinů. Obsahuje totiž všechny esenciální aminokyseliny, které jsou potřeba k anabolickým dějům v lidském těle. Sójový protein je bohatý také na vitamíny a minerální látky. Za zmínku stojí vitamíny skupiny B, vitamín E, fosfor, železo nebo zinek. Tyto látky přináší našemu tělu řadu benefitů, pomáhájí k posílení imunity a zvyšují energetickou úroveň. 

 Benefity

– Vyrobeno z rostlinných surovin

– Nízké procento tuku

– Vysoký obsah bílkovin 

– Rychlá a jednoduchá příprava

 

Nutriční hodnoty

Nutriční informace na 100 g:

Kalorická hodnota: 823 kJ / 196 kcal

Tuk: 4,2 g

 • z toho nasycené mastné kyseliny 0,2 g

Sacharidy: 28 g

 • z toho cukry: 2,1 g

Protein: 11,5 g

Sůl: 1,3 g

 

Alergeny

– lepek, sója
* může obsahovat stopy celeru a hořčice

Příprava

Zmrazené ravioli vložte do vroucí osolené vody a povařte 7 min. Poté je můžete osmažit na rostlinném oleji z obou stran do zlatova. 

Tip

Ravioli doporučujeme podávat s rajčatovou omáčkou nebo opečené na olivovém oleji s česnekem a chilli. Podávat je můžete opečené s bramborovým salátem nebo šťouchanými brambory s opraženou cibulkou nebo je můžete přidat do vývaru. 

 

COOKIES

Mít sušenky vždy po ruce se hodí. Naše cookies jsou předpečeny a šokově zmrazeny. Doma je pak jen na pár minut rozpečete v troubě. V mrazáku vám vydrží až rok. A nebo možná ne, protože jsou hrozně dobré. 

O surovinách

Kakao je bohaté na minerály jako je hořčík, železo, měď nebo draslík a další. Vyšší příjem hořčíku snižuje únavu a vyčerpání. Kakao je také dobrým zdrojem vlákniny, která stimuluje trávicí enzymy, pomáhá vstřebávat živiny a pozitivně působí na trávicí funkci i zdraví střev. Konzumace tmavé čokolády a kakaa navíc pomáhá snižovat úzkost, pozitivně ovlivnit náladu a zmírnit příznaky deprese. 

Skořice působí příznivě na zažívání. Ulevuje při nadýmání a zlepšuje chuť k jídlu. Napomáhá krevnímu oběhu, zabraňuje vzniku krevních sraženin a pozitivně působí na srdce. Výzkumy uvadí, že díky konzumaci skořice a vnímání její vůně se zlepšuje paměť i pozornost při práci. Preventivně působí také proti Alzheimerově chorobě. Skořice je účinným bojovníkem proti širokému spektru virů a bakterií. Její kůra patří mezi přírodní antibiotikum. 

Benefity

– Vyrobeno z rostlinných surovin

– Kvalitní belgická čokoláda

– Rychlá a jednoduchá příprava

 

Nutriční hodnoty

Nutriční informace na 100 g:

Kalorická hodnota: 1846 kJ / 439 kcal

Tuk: 20,6 g

 • z toho nasycené mastné kyseliny 3,7 g

Sacharidy: 59 g

 • z toho cukry: 30,2 g

Protein: 4,6 g

Sůl: 0,4 g

 

Alergeny

– lepek, sója
* může obsahovat stopy celeru a hořčice 

Příprava

Zmrazené sušenky rozprostřete na plech vystlaný pečícím papírem tak, aby sušenky měly okolo sebe dostatek místa. Pečte v troubě předehřáté na 180 °C 12 – 15 min. Po upečení nechte vychladnout. 

Tip

Sušenky můžou posloužit jako rychlá snídaně nebo svačina a ocení je každá návštěva. 

 

MLETÉ 

Základ boloňské omáčky, chilli sin carne nebo karbenátků. Skvěle se hodí také na přípravu řecké musaky nebo italských lasagní. Rostlinná alternativa mletého masa bohatá na rostlinné bílkoviny. Naše mleté je předpečeno a následně šokově zmrazeno. Při přípravě vašeho oblíbeného pokrmu ho pak stačí opéct na pánvi a přidat k ostatním surovinám. Příprava je tedy opravdu jednoduchá a chuť velmi autentická.

O surovinách

Sójový protein se získává ze sójových bobů. Sójová bílkovina bývá označována za jeden z nejkvalitnějších zdrojů rostlinných proteinů. Obsahuje totiž všechny esenciální aminokyseliny, které jsou potřeba k anabolickým dějům v lidském těle. Sójový protein je bohatý také na vitamíny a minerální látky. Za zmínku stojí vitamíny skupiny B, vitamín E, fosfor, železo nebo zinek. Tyto látky přináší řadu benefitů našemu tělu, pomáhájí k posílení imunity a zvyšují energetickou úroveň.

Forky’s Mleté je obarveno červenou řepou, která je bohatá na řadu prospěšných látek. Obsahuje vitamíny B a C, provitamín karoten, vápník, hořčík, železo a řadu dalších vitamínů. Je bohatá také na antioxidanty a cenné stopové prvky cesia a rubidia. Řepa je často označována za jednu z nejzdravějších zelenin. Podporuje detoxikaci střev, má blahodárný vliv na činnost mozku
a pozitivně ovlivňuje kardiovaskulární systém.

Benefity

– Vyrobeno z rostlinných surovin

– Vysoký obsah bílkovin

– Zdroj vlákniny

– Rychlá a jednoduchá příprava

– Různé varianty využití

 

Nutriční hodnoty

Nutriční informace na 100 g:

Kalorická hodnota: 653 kJ / 155 kcal

Tuk: 3,4 g

 • z toho nasycené mastné kyseliny 0,7 g

Sacharidy: 6,6 g

 • z toho cukry: 3 g

Protein: 21 g

Sůl: 0,9 g

 

Alergeny

– sója, lepek, hořčice
* může obsahovat stopy celeru 

Příprava
Mleté opečte na pánvi na rostlinném oleji. Poté přidejte k ostatním surovinám, které používate na přípravu oblíbeného pokrmu.

Tip

Mleté můžete použít jako základ boloňské omáčky, chilli sin carne nebo karbenátků. Hodí se také pro přípravu řecké moussaky, italských lasagní nebo jako náplň do taštiček nebo knedlíčků. Více vám ukážeme v našich video receptech.

 

CHUNKS

Forky’s Chicken – free Chunks můžete využít na několik způsobů! Indické “butter chicken”, zapečené
s rajčaty, olivami a marockým kuskusem, do thajských curry nebo na klasické “kuře” na paprice. Naše chunks jsou vyrobeny ze sóji, která se pěstuje v Evropě, není geneticky modifikována a obsahuje řadu zdravotních benefitů. Chunks jsou tepelně upravené a následně šokově zmrazené. Příprava je pak velmi jednoduchá, chunks stačí opéct několik minut na oleji na pánvi.

O surovinách

Sója je celistvá luštěnina, která obsahuje široké spektrum zdraví prospěšných látek. Vyskytuje se v ní vysoké množství vitamínů skupiny B, draslík, hořčík a je bohatá na kvalitní bílkoviny. Významný je také obsah vlákniny.

Je pravda, že sója je jednou z příčin kácení deštných pralesů. Spolu s pastvami pro dobytek je dokonce jednou z největších příčin tohoto problému. Nejedná se však o sóju, která je pěstována pro výrobu tempehu, tofu nebo miso. Většina této sóji se využívá jako krmivo pro hospodařská zvířata a ryby chované na farmách. Pro přímou spotřebu lidem se využívá jen asi 6 % světové produkce této plodiny. Sója určená pro lidskou konzumaci navíc není geneticky modifikovaná, narozdíl od té krmné.

Sója je tedy zdravá surovina, která přináší lidskému tělu spoustu benefitů. Produkty dostupné na našem trhu se nejčastěji vyrábí ze sóji pěstované na Slovensku nebo v Rakousku. Kvůli její produkci tak nedochází ke kácení deštných pralesů a není GMO.

Benefity

– Vyrobeno z rostlinných surovin

– Vysoký obsah bílkovin

– Evropská, non – GMO sója

– Rychlá a jednoduchá příprava

– Různé varianty využití

 

Nutriční hodnoty

Nutriční informace na 100 g:

Kalorická hodnota: 556 kJ / 133 kcal

Tuk: 2,8  g

 • z toho nasycené mastné kyseliny 0,4 g

Sacharidy: 1,8 g

 • z toho cukry: 0 g

Protein: 19,7 g

Sůl: 1,3 g

Vláknina (%): 6,4

 

Alergeny

– sója
* může obsahovat stopy lepku 

Příprava

Na pánvi rozehřejte olej a chunks na něm opečte z obou stran do zlatova. 

Tip

Chunks rádi přidáváme do řady pokrmů jako je indické curry, marocký kuskus nebo klasika “kuře” na paprice. Skvěle se hodí i do zeleninových salátů, kterým zvednou výživovou hodnotu. V našich video receptech vám představíme více našich receptů. 

 

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]