PĚT 🎂

11. října 2015 se otevřely dveře prvního Forky’s v Brně na Jezuitské. Cílem Luboše a Kláry bylo otevřít bistro / restauraci, kde se bude vařit pouze z rostlinných surovin a kde se budou všichni, od studentů přes maminky s dětmi po úředníky, cítit komfortně.

Po dvou letech se Forky’s rozšířilo na Slovensko, vznikla pobočka v Trnavě, kde rozjeli i vlastní rozvoz. V prosinci téhož roku otevřelo dveře také první pražské Forky’s, v ulici Veleslavínova, jen pár metrů od Staroměstského náměstí a Karlovy univerzity.

Brněnská mateřská loď po čas změnila adresu. Z Jezuitské jsme se přestěhovali o pár metrů dál na Jakubské náměstí, do prostor bývalé kavárny Savoy. Nabídku jsme obohatili o speciality, drinky i snídaně.

V mezičase jsme přišli s konceptem Street Food Box. Kompaktní pobočka, kterou lze umístit prakticky kamkoliv. Box se kompletně vyrobí a vybaví vším potřebným a na místo doveze na nákladním autě s hydraulickou rukou, kde se usadí, připojí na elektřinu a vodu. První jsme otevřeli ve Vlněna office parku a druhý v Campus square.

Druhá slovenská pobočka otevřela v Žilině, v OC Mirage. Vzniklo tak první Forky’s ve food courtu obchodního domu.

V prosinci minulého roku jsme rozšířili náš koncept také mimo Česko a Slovensko. Konkrétně do rakouské Vídně, kde se pobočka nachází hned u kampusu lékařské fakulty. V ten samý měsíc jsme také podruhé otevřeli v Praze. V centru Letné na Miladě Horákové s velkou zahrádkou ve vnitrobloku.

Za pět let jsme několikrát obměnili nabídku. Některé pokrmy však v nabídce zůstali a i nadále jsou bestsellery. Forky’s a Cheez burger, Thai curry nebo Lentil rolls. Přidali jsme oblíbený Kebab wrap, Chick’n produkty a ledové šejky. Několikrát jsme obměnili koncept superbowls a tyto neustálé drobné změny nás pořád moc baví.

Od počátku spolupracujeme s Rituale, kteří pro nás míchájí vlastní kávovu směs Na filtr i espresso. Vinařství Rauš nám zas od začátku dodává vína s certifikací vegan. Díky pozvánce na zmrzlinový masakr v Praze v Brně jsme také začali vyrábět zmrzlinu z rýžového mlýka – R-ice cream. Vznikla také řada Forky’s vitamínů, proteinových prášků a oříškových pomazánek. Těšit se můžete i na řadu dalších produktů, na jejichž vývoji neustále pracujeme.

Forky’s bude růst i nadále. Do konce roku 2020 pro vás plánujeme otevřít pobočky v Bratislavě a Prešově a uvidíme, co přinese rok následující.

Děkujeme všem za přízeň a podporu, které se nám od vás již pět let dostáv! Těšíme se na další roky s vámi, naši vážení zákazníci!

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]