Save Ralph

Krátký animovaný film zdůrazňuje naléhavou potřebu ukončit testování na zvířatech. Snímek napsal a režíroval Spence Susser a hlasy propůjčili Zac Efron, Ricky Gervais, Olivia Munn, Taika Waititi a další. Film byl vytvořen neziskovou organizací hájící práva zvířat Humane Society International (HSI) ve spolupráci s australskou organizací Blue Tongue Films. Hlavní postava kralík Ralph popisuje formou rozhovoru své zkušenosti s testy na zvířatech, kvůli kterým ztratil sluch na jedno ucho a zrak na jedno oko.
HSI na svých webových stránkách poskytuje rozsáhlý seznam běžných postupů při testování na zvířatech a konečné důsledky. Testování na podráždění očí a kůže má často za následek právě až slepotu, zvířata vystavená hlasitým zvukům často ztrácí sluch. Film byl koncipován jako součást kampaně #SaveRalph, která bojuje za zákaz kosmetického testování na zvířatech.
V rozhovoru pro BBC Radio zdůraznil Ricky Gervais také neúčinnost testování na zvířatech ve srovnání s alternativami bez krutosti. Uvedl, že devadesát tři procent všech experimentů selže a jsou pro člověka nebezpečné. Veřejné mínění o testování na zvířatech se mění a dochází k přechodu na alternativní testování.
Agentura pro ochranu životního prostředí oznámila, že v nadcházejících letech postupně toto testování ukončí a do roku 2035 jej plně nahradí pokročilejšími vědeckými možnostmi.

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]