Veganuary

Celý první měsíc roku je věnován veganské výzvě Veganuary. Jedná se o každoroční kampaň, která během ledna povzbuzuje lidi na celém světě k veganství. Od roku 2014, kdy byla výzva poprvé spuštěna, se účast každým rokem zvyšuje. Stejnojmenná nezisková organizace poskytuje zúčastněným “starter kit” – průvodce restauracemi s veganskou nabídkou, rostlinnými produkty, recepty a dalšími přínosnými informacemi. Každým rokem se účast v rostlinné výzvě zvyšuje, to stejné platí o seznamu ambasadorů, mezi které patří Joaquin Phoenix, Alice Silverstone nebo Paul McCartney a další osobnosti. Toni Vernelli, Veganuary International Head of Communications, na začátku roku uvedla, že statistiky dokazují fakt, že Veganuary je mnohem více než pouhý měsícční závazek, přináší skutečné pozitivní změny pro planetu, zvířata i zdraví lidí.

Letos navíc organizace uvedla na trh sadu karet “Vegan Kit”.  Balíček obsahuje čtyřicet karet s praktickými a informativními radami a inspirativními citáty od slavných osobností jako Paul a Stella McCartney, Lewis Hamilton, Sara Pascoe, Evanna Lynch nebo Chris Packham. Výtěžek z prodeje bude použít na financování globální práce této organizace.

Pokud vám dochází inspirace, stavte se k nám do Forky’s. Na nšem e-shopu najdete spoustu rostlinných produktů, které vám budou nápomocné v kuchyni a na našich sociálních sítích najdete řadu isnpirativních receptů.

Veganuary je skvělou příležitostí, jak inspirovat ke změně a učinit udržitelnější rozhodnutí. 🙌🏼

#forkys #respectforlife #veganuary

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]