„The End of Medicine“

Joaquin Phoenix a Rooney Mara pracují na produkci nového dokumentárního filmu o zoonotických chorobách. Takzvané Zoonotic Diseas (Zoonoses) jsou choroby způsobené převážně bakteriemi a viry, které se šíří mezi zvířaty a lidmi. Připravovaný dokument “The End of Medicine” zkoumá, jak tyto choroby (např. koronavirus) představují pro lidstvo větší hrozbu, než je změna klimatu. Na filmu se podílejí Alex Lockwood v roli režiséra (dokument The Subjects) a Keegan Kuhn jako producent (dokument Cowspiracy). 

Phoenix a Mara uvedli, že věří, že The End of Medicine bude výzvou k akci a zažehne jiskru ochoty změnit naše zvyky. Dodali také, že moderní živočišné zemědělství bude i nadále způsobovat virové pandemie a onemocnění lidstva, pokud zásadním způsobem nezměníme naše potřeby. 

Joaquin Phoenix a Rooney Mara šíří povědomí o nebezpečích živočišného průmyslu už déle. V dubnu tohoto roku hovořili o průmyslovém zemědělství a mokrých tržištích ve Wuhanu, v Číně a jejich korelaci s onemocněním COVID-19 v The Washington Post. Pár také dodal, že mnohem větší hrozbou jsou právě továrny, kde jsou zvířata chována ve velmi vysokých počtech a omezeném prostoru. Zdejší podmínky tak přispívají k množení zoonotických chorob. 

Keegan Kuhn dodal, že studie ukazují, že 60 % všech lidských chorob a 75 % nově se vyskytujících infekčních chorob je zoonotického původu. Většina z nich pochází od hospodářských zvířat, kuřat, dobytka a prasat. Je třeba změnit způsob, jakým zacházíme s přírodním světem a se zvířaty v něm. A právě tento dokument má napomoci k odloupnutí vrstvy dezinformací a odhalí pravdu, že to jak v dnešní době zacházíme se zvířaty a planetou je příčinou současnosti, ve které se nacházíme a budoucnosti, do které míříme. 

Film by měl být dokončen koncem roku. Tvůrci doufají, že bude mít hluboký pozitivní dopad na chování lidstva. 

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]