The International Vegan Film Festival

V říjnu tohoto roku se bude konat čtvrtý ročník International Vegan Film Festival. Třetí ročník musel proběhnout online. Pro rok 2021 se počítá s hybridní verzí festivalu – z půlky online a z půlky in-person. Zakladatel a ředitel festivalu Shawn Stratton uvedl, že se do popředí dostávají kratší filmy zaměřující se na kvalitní životní podmínky zvířat, ve kterých jsou minimalizovány drastické scény na jatkách a autoři se spíše zaměřují na přesvědčivé události. Příkladem může být sledování životní cesty člověka, který dříve působil v odvětví spadajícím do masného průmyslu.
Live Transport by Jo-Anne McArthur. Runner Up in the IVFF 2019 Photo Essay Contest – Overall
 
Na festivalu budou představeny nové dokumenty, které jsou již hotové nebo se pracuje na finálních úpravách. The End of Medicine (Alexander Lockwood, Keegan Kuhn), Meat The Future (Liz Marshall), Nureongi (Kevin S. Bright), They’re Trying To Kill Us (Keegan Kuhn) a další.
Více o festivalu najdete zde: https://www.theivff.com
Na konec května tohoto roku je také naplánován první australskýVegan Film Festival. Zástupkyně ředitele festivalu Rebecca Burnett uvedla, že festival bude zahrnovat snímky autorů z celého světa. Více jak polovina filmů nebo dokumentů je zaměřena na problematiku práv zvířat, okolo třiceti procent se soustředí na veganský životní styl a asi osmnáct procent dokumentů se týká oblasti klimatu. Burnett dodala, že podle ní je nyní nejvhodnější doba k inspirování lidí.

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]