The Loneliest Whale: The Search For 52

Nový dokument The Loneliest Whale: The Search For 52 v koprodukci Leonarda DiCapria sleduje misi najít údajně nejosamělejší velrybu na světě, 52-Hertz. Za snímkem stojí americký producent a režisér Joshua Zeman, který je známý svými dokumenty Mysterious Skin z roku 2004 nebo Cropsey z roku 2009. Dokument o hledání velryby se pro něj stal intenzivním vášnivým projektem a na snímku pracuje současně jako spisovatel, režisér, producent, vypravěč i herec. 

Joshua Zeman, zdroj: https://www.imdb.com/name/nm0954722/

52-Hertz je druh velryby, která je pojmenována na základě svého nadprůměrného zpěvného hlasu zaznamenanému na
52 Hz. Ostatní ploutvonožci a velryby v Tichém oceánu zpívají mezi 10 až 20 Hz. Velryba 52 je tak pro ostatní druhy díky svému vysokému zpěvu nesrozumitelná. Někteří badatelé se domnívají, že 52 se možná vůbec nedokázal / a efektivně spojit
s jinými velrybami a svůj život tak tráví osamoceně a v izolaci. Právě proto bývá označována za nejosamělejší velrybu na světě.

zdroj: https://britishcinematographer.co.uk/cinematographer-alan-jacobsen-on-the-loneliest-whale-the-search-for-52/ 

Joshua Zeman zahájil crowfunding projektu již v roce 2015. Podařilo se mu shromáždit dostatek financí a materiálu na zajíštění sedmi dnů na hledání 52. Shromáždil tým vědců, biologů a dalších odborníků. Herec a aktivista Leonardo DiCaprio věnoval padesát tisíc dolarů na filmový Kickstarter a příhlasil se také ke koprodukci. The Loneliest Whale kombinuje záběry z práce posádky spolu s archivovaným materiálem a informacemi o dosavadním pátrání. Upozorňuje také na nebezpečí, kterým oceán a zvířata, která v něm žijí, čelí. Lov velryb, globální oteplování, odpad z rybářského vybavení nebo stávky lodí. Dokument má tak upozornit na problémy způsobené lidmi, konkrétně jejich dopadem na samotnou velrybu 52. 

Leonardo DiCaprio, zdroj: https://moviefit.me/titles/547456-the-loneliest-whale-the-search-for-52

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]