Vitamíny

Naše řada vitamínů se rozrůstá. Jaké jsou jejich hlavní benefity si můžete přečíst níže.

Vitamín B12 

Vitamín B12 je nezbytný pro správný vývoj centrální nervové soustavy, syntézu DNA a proteinů a krvetvorbu. Tento vitamín je produkován bakteriemi a jinými jednobuněčnými organismy v trávicím traktu zvířat a v půdě. Bakterie tlustého střeva člověka dokážou B12 také vytvořit, ten však není naše tělo schopno využit. Různé množství B12 se vyskytuje ve fermentovaných produktech a sladkovodních řasách, většinou se však jedná o takzvaná analoga B12 a nelze je tedy považovat za přímý zdroj tohoto vitamínu. Jeho déletrvající nedostatek může vést až k poruchám chůze a nevratnému poškození nervové soustavy. Je proto nezbytné vitamín B12 suplementovat. 

Vitamín C

Acerola – třešeň (malpígle) patří mezi plody s nejvyšším obsahem vitamínu C neboli kyseliny askorbové. Vitamín C je velmi silný antioxidant. Podporuje krvetvorbu a posiluje imunitu. Pomáhá při vstřebávání železa z rostlinných zdrojů do lidského těla a jeho nedostatek může vést k chronickému zánětu v těle. Naše tělo si tento vitamín neumí samo vyrobit, proto jej musí příjimat ze stravy. 

Forky’s stoprocentní prášek aceroly obsahuje 25 % přírodního vitamínu C. Navíc si zachovává i další cenné látky obsažené v tomto ovoci a stává se tak vhodnější formou než syntetická podoba tohoto vitamínu. 

Vitamín D3

Hlavním zdrojem vitamínu D3 je sluneční záření. V zimním období, kdy je tělo vystaveno deficitu vitamínu D, je tedy nezbytné tento vitamín suplementovat. Působí jako podpora metabolismu, podporuje činnost svalů, kvalitu zubů a kostí. Jeden z jeho nejdůležitějších významů je při vstřebávání vápníku a fosforu ze střeva do krve, kdy udržuje optimální hodnotu těchto minerálů a pomáhá je transportovat do kostí. Četné studie také prokázaly, že nízká hladina vitamínu D je spojena s vyšší mírou deprese. 

Probiotika pro ženy

Živé mikroorganismy, které působí blahodárně na vývoj střevního mikrobiomu. Pomáhají při trávení a zpracování potravy, mají vliv na imunitní systém, zneškodňují patogenní bakterie a pomahají při srážení krve díky produkci bioaktivního vitamínu K. Naše probiotika pro ženy jsou obohacena o brusinkový extrakt a D-manózu, které pomáhají při potížích s močovými cestami.

Probiotika pro muže 

Probiotika jsou živé organismy přidávané do potravin za účelem zlepšení rovnováhy střevní mikroflóry konzumenta. Podporují přirozený metabolismus, imunitu, napomáhají při hojení a zabraňují tvorbě toxických látek. Vedle probiotik pro ženy máme v nabídce také probiotika pro muže. Ty obsahují nejsilnější dostupný extrakt z Tribulusu, který podporuje tvorbu testosteronu, zvyšuje potenci a léčí problémy s prostatou.

 

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]