Žádný plast? To není apríl, Forky’s nabízí revoluční obaly!

Vypadá to jako plast, ale není to plast
Nabízíme k veškerým pokrmům, které si chcete odnést s sebou, rozložitelné obaly z unikátního materiálu PLA, který je vyrobený z rostlinné biomasy (kukuřice, brambory, obilniny, řepa). Tyto obaly mají stejné vlastnosti jako klasický plast, vyráběný z ropy – jsou ohebné, pružné, pevné a mohou být dokonce průhledné. Rozdíl je pouze v tom, že jsou velmi šetrné k životnímu prostředí.

Hoďte to na kompost!
Obaly jsou chuťově neutrální a absolutně bez alergenů. PLA je celosvětově uznán a certifikován pro použití v potravinářství a je u něj garantována zdravotní nezávadnost. A co je na těchto obalech nejlepší? Ty, které používáme na polední menu (menuboxy), burgery a pokrmy minutkové kuchyně, můžete klidně kompostovat, jelikož jsou vyrobeny z kukuřice. Rozložitelné jsou ale i všechny ostatní – ty na polévku či rýži, dipy a Superbowls (průhledné PLA).

Pomozte nám s obalovou revolucí
Rozhodli jsme se udělat tento zodpovědný krok vstříc přírodě, kterým přispějeme k snížení produkce plastových obalů, potažmo odpadu a kterým snad inspirujeme a motivujeme i další podniky. K tomuto kroku ale potřebujeme hlavně vás, naše vážené hosty. Pouze vy a váš zájem totiž rozhodujete o tom, jak daleko si můžeme dovolit s ochranou životního prostředí zajít.
Obaly z PLA jsou totiž pochopitelně zatím stále o něco dražší, než ty z klasického plastu. Vědomí, že koupí takového obalu nezatěžujeme planetu, za to ale stojí. Navíc je můžete vymýt a použít opakovaně, budeme jedině rádi!
Je důležité vyvíjet tlak na všechny podniky, které se alespoň trochu zajímají o přírodu, aby tyto obaly používaly, teprve tehdy mohou klesnout jejich ceny – s rozšířením bio-plastových obalů. Jsme na začátku velkých změn, ty se ale dějí krok po kroku a tohle je pro nás další z nich. K její realizaci potřebujeme vaši podporu.

Fantastic without plastic!
Forky’s je tedy ve všech obalech 100% eko. Věříme, že je to správný krok, který oceníte.

 

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]