Ze zdi slavných #2

BRAD PITT 

Americký herec, držitel Zlatého glóbu i Oscara a filmový producent. Několik let podporuje práva zvířat a posun směrem k rostlinné stravě. V roce 2014 spolu s Angelinou Jolie podpořil organizaci PETA při zavření jednoho z největších kalifornských rančů chovajícího činčily pro kožešinový průmysl. O rok později napsal Brad Pitt otevřený dopis generálnímu řediteli společnosti Costco, ve kterém vyzývá k bojkotu vajec pocházejících z klecových chovů. V roce 2018 natočil spolu s Leonardem DiCapriem video, ve kterém vyzývají sledující, aby šli volit. Upozorňují zde na problémy, za které oba dlouhou dobu bojují. Mluví o kalifornském zákonu Prop 12 známém jako Prevention of Cruelty to Farm Animal Act. V Americe se jedná o nejrozsáhlejší zákon týkající se ochrany zvířat. Tento zákon směřuje k zákazu týraní zvířat v továrních farmách. Prop 12 byl nakonec přijat. Tento rok byl Pitt jedním z hlavních propagátorů veganského menu na předávání cen Zlatý glóbus.

 

STELLA MCCARTNEY 

Anglická módní návrhářka, dcera americké fotografky a aktivitstky bojující za práva zvířat Lindy McCartney a zpěváka Paul McCartneyho. Stejně jako její rodiče je Stella aktivní v boji za práva zvířat. Nepracuje s kožešinou, kůží nebo peřím a podporuje organizaci PETA, se kterou usiluje o zákaz používání kůže v módním průmyslu. Stella McCartney začala v roce 2004 spolupracovat se společností Adidas, společně vytvořili již několik sportovních kolekcí a také nekoženou verzi ikonických tenisek Stan Smith, které nesou její jméno. Stella McCartney její prací dokazuje, že je možné vytvářet krásné i luxusní módní kousky, které jsou vytvořeny bez krutosti a které jsou často šetrnější k životnímu prostředí.

 

LEWIS HAMILTON 

Britský pilot Formule 1 a šestinásobný mistr světa. Roku 2017 přešel na čistě rostlinnou stravu. K tomuto kroku jej motivovaly nepříznivé životní podmínky zvířat a také pozitivní vliv na zdraví lidského těla. Před dvěma lety se Hamilton podílel na tvorbě dokumentu The Game Changers, který produkoval James Cameron. O rok později, v srpnu 2019, oznámil uvedení nového veganského řetězce, na kterém se Hamilton podílí. Neat Burger má v nabídce zdravější jídla ve srovnání s jinými fast-food restauracemi a navíc s etickým přesahem. Hamilton a kuchaři z Neat Burger spolupracovali se společností Beyond Meat s cílem vyvinout vlastní burger patty na rostlinné bázi. Lewis Hamilton je velmi aktivní na sociálních sítích. Před rokem v říjnu uvedl na svém Instagramu, že veganství je jediný způsob, jak lze skutečně zachránit naši planetu. Skrze svoji platformu vyzývá k bojkotu delfínských show, informuje o krutostech kožedělného průmyslu a upozorňuje na lov velryb. Současnou izolaci během vypuknutí koronaviru přirovnal k životu zvířat žijících v zajetí. Na základě toho upzorňoval na důležitost bojkotu návštěv zoologických zahrad či cirkusů s cílem zamezení takového týrání zvířat.

 

MAYIN BIALIK 

Americká herečka a doktorka neurobiologie. Jako herečka se proslavila rolí Betty Midler ve filmu Beaches a rolí doktorky neurobiologie Amy v seriálu The Big Bang Theory. Od jejích devatenácti let byla vegetariánkou, čím víc se o této problematice informovala, vyřadila z její stravy veškeré živočišné výrobky. Před rokem zveřejnila na youtube video o tom, jak vychovávat děti na rostlinné stravě tak, aby byly zdravé a dostaly všechny potřebné látky. Spolu s organizací PETA se podílela na reklamě k šíření povědomí o tom, jak je rostlinná strava prospěšná pro lidské zdraví a navíc chrání zvířecí životy.

 

MILEY CYRUS

Americká zpěvačka, textařka a herečka. Na čistě rostlinnou stravu přešla v roce 2014, od té doby se také aktivně věnuje boji za zvířecí práva. K tomu využívá své platformy, například na svém instagramu, na téma spojené s ochranou zvířata upozorňuje také svým četným tetováním. Miley Cyrus podporuje cruelty – free módu, na akce chodí v umělých kožešinách a spolupracovala na kolekci například se značkou Converse. V roce 2017 byla Národní konferencí za práva zvířat označena za nejvlivnějšího propagátora životního stylu založeného na rostlinné stravě. 

[:cs]Ingredience:[:en]Ingredients:[:]